2012. gadā Lielbritānijas fondsNew Economics Foundation izstrādāja piecus veidus, kuri palīdz cilvēkiem regulāri rūpēties par viņu garīgo veselību un pašsajūtu. Ikdienā izmantojot šos 5 veidus, ieguvēji ir visi – gan tie, kuriem šķiet, ka dzīvē viss ir kārtībā, gan tie, kas cīnās ar grūtībām un izaicinājumiem.

Šie 5 veidi ir – esi draudzīgs, esi aktīvs, esi zinātkārs, esi devīgs un esi vērīgs.

Uzrakstīju terapeitisko stāstu, lai paskaidrotu šos piecus veidus gan bērniem, gan pieaugušajiem:

Kādēļ šie 5 veidi darbojas? Kā ikdienā tos var izmantot?

Esi aktīvs

Fiziskās aktivitātes uzlabo veselību – gan fizisko, gan garīgo, – samazina stresu, depresiju un satraukumu un uzlabo omu. Dodies pastaigā vai paskriet. Izej ārā no istabas. Pastrādā dārzā. Uzspēlē kaut ko ar draugiem.

 

 

zinatkars

Esi zinātkārs

Jaunu zināšanu un piedzīvojumu meklēšana gan skolā, gan ikdienā pozitīvi stimulē smadzenes. Izmēģini kaut ko jaunu. No jauna atklāj savus aizmirstos vaļaspriekus.

 

 

Esi draudzīgs

Attiecību nostiprināšana un uzlabošana, kā arī tuvības sajūta un citu atzinība ir ļoti nepieciešamas labai pašsajūtai. Komunicē ar ģimeni, draugiem, skolas biedriem un kaimiņiem.

 

 

Verigs

Esi vērīgs

Pievēršot vairāk uzmanības tagadnei, savām domām un jūtām, un apkārtējai pasaulei, uzlabojas labsajūta. Ievēro ko neparastu un pastāsti par to kādam. Ievēro, kā mainās gadalaiki. Izbaudi mirkli.

 

 

Esi devīgs

Labsirdība, kas parādās gan mazos, gan lielos darbos, vairo prieku un laimi. Izdari kaut ko jauku savam klasesbiedram. Pasaki “paldies!” Palīdzi kādam brīvprātīgi.

 

Te ir PDF skolēniem ar vairāk informācijas par šiem 5 veidiem, kas ietver tabulu, kuru var izmantot, lai plānotu kā tu 5 veidus realizēsi savā ikdienā:

PDF lejupielāde

Vairāk par šiem 5 veidiem angļu valodā var lasīt šeit:

https://www.mindkit.org.uk/5-ways-to-wellbeing/

https://neweconomics.org/uploads/file…

Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!